ДБР знову намагається заблокувати роботу “Прямого”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

3-го березня телеканал “Прямий” отримав Ухвалу Печерського районного суду м. Києва, відповідно до якої канал зобов’язаний до 18 березня надати слідчим ДБР, тимчасовий доступ до речей та документів [з можливістю їх вилучення], повідомляє prm.ua.

Таку ухвалу суду телеканал вважає незаконною та необґрунтованою, та такою, що постановлена незаконним складом суду, адже належним судом для розгляду даного клопотання є Шевченківський районний суд міста Києва. ДБР знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Печерського районного суду міста Києва.

Окрім того, розгляд клопотання ДБР у суді відбувався без участі представників каналу, що є грубим порушенням вимог кримінального процесуального закону.

Понад те, більшість документів, котрі хочуть отримати слідчі перебувають у державних реєстрах, доступ до яких і так є у ДБР. Зокрема йдеться про Статут Телеканалу, свідоцтва та патенти об’єктів інтелектуальної власності, реєстр рухомого і нерухомого майна, а також уся поквартальна фінансова звітність.

Саме тому телеканал такі дії ДБР і Печерського суду розглядає як спосіб тиску та намагання заблокувати діяльність незалежного засобу масової інформації, а тому буде оскаржувати цю ухвалу в судовому порядку.

“Наголошуємо, що навіть попри те, що такі дії є незаконними, аби не створювати штучних підстав для проведення обшуку, через невиконання Ухвали суду, телеканал має намір надати слідчим тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю їх вилучення”, – сказано в повідомленні.

Читай у Google News!