COVID-19. У бюджет на вакцинацію закладено лише 2,6 млрд із необхідних 15 млрд – депутат

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
COVID-19

На вакцинування населення від COVID-19 потрібно близько 15 млрд гривень. Наразі  у проєкті бюджету на 2021 рік, затвердженому комітетом, виділено лише 2,6 млрд. За підрахунками народної депутатки та членкині комітету з питань здоров’я нації Верховної Ради Ольги Стефанишиної, цих коштів не вистачить ні на вакцину, ні на супутні витрати, повідомляє hromadske.radio.

«Потрібно вакцинувати 20 млн людей. За допомогою COVAX Україна отримає 8 млн доз, по дві дози на людину — це лише 4 млн осіб. У новому держбюджеті закладено 2,6 млрд грн. Ми рахували, якщо Україна закупить найдешевшу вакцину, наприклад близько 4 доларів за дозу, то ми змогли б ще додатково провакцинувати 11,5 млн людей. Але не факт, що Україна домовиться за таку ціну, плюс, цього все одно не достатньо. Можна купити вакцину по 30 доларів (а ми добре пам’ятаємо, як у МОЗ купували захисні костюми для лікарів на 40% дорожче ринкової вартості), тоді вистачить провакцинувати 1,5 млн людей. Звичайно, багато залежатиме від ціни, але однозначно цих коштів недостатньо».

Нардепка додала, що окрім коштів на саму вакцину, треба закупити ще багато супутніх речей: голок, шприців, утилізаційних боксів, засобів захисту для лікарів.

«Кошти потрібні і на створення реєстру, на спеціальні холодильники для зберігання вакцини тощо. На все це –потрібно близько 15 млрд гривень».

Раніше голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що держава профінансує безоплатну вакцинацію населення від COVID-19.

Читай у Google News!