Чоловік із російським диппаспортом та рицином. Спецслужби рф хотіли отруїти чеських політиків – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Працівник російських спецслужб прибув в Прагу, щоб отруїти чеських політиків смертельною отрутою рицин. Про це заявляє чеське видання Respekt, передає prm.ua.

“Три тижні тому в аеропорт імені Вацлава Гавела в Празі з росії прибув чоловік з російським дипломатичним паспортом. Його зустрів автомобіль російського диппредставництва і відвіз в посольство. У портфелі пасажира могла бути смертельна отрута рицин”, – повідомляє чеський тижневик Respekt з посиланням на джерела в силових структурах Чехії.

Видання припускає, що можливий учасник замаху був співробітником однієї з російських спецслужб і міг користуватися дипломатичними документами і допомогою співробітників російського посольства, припускає видання. На думку джерел в чеських спецслужбах, “його колеги місяць тому повинні були відправитися з росії в різні міста Європи”.

З моменту прильоту росіянина в Прагу чеські спецслужби взяли під охорону кількох празьких політиків: главу адміністрації Праги-6 Ондржеєм Коларжа і мера Праги Зденека Гржіба.

Ситуацію ні мер, ні Колар офіційно це не коментували, але видання впевнене що такі заходи були створенні у зв’язку з можливим замахом російських спецслужб на політиків.

Конфлікту Чехії з і росією передувало ряд подій, ситуація погіршилась після рішення району Ржепорих звести пам’ятник власовців, які допомагали чехам в боротьбі з нацистами, також перейменування площі в Празі в честі убитого в Москві російського опозиційного політика Бориса Нємцова і демонтаж в Празі пам’ятника радянського маршала Конєва.

Натомість, російські ЗМІ повідомили, що прес-секретар президента рф Дмитро Пєсков назвав інформацію про людину з рицином качкою.

У росії після демонтажу пам’ятника Конєву було порушено кримінальну справу проти празької влади за статтею щодо осквернення символів військової слави. У відповідь МЗС Чехії закликав рф не втручатися у внутрішні справи країни.

Читай у Google News!