Через радіофобію місцева влада, зокрема в передмісті Києва, заважає встановленню станцій зв’язку

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
встановленню станцій зв'язку

Представники місцевої влади в Україні заважають роботі та встановленню станцій зв’язку через інформацію про нібито їхню шкоду. Як наголошують у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації, “такі забобони позбавляють багатьох людей можливості працювати чи вчасно додзвонитися до лікаря”.

“Радіофобія — не жарт: вона дедалі частіше стає на заваді розвитку мобільного зв’язку в Україні. І йдеться не лише про очікуваний 5G, але і про 4G, який вже став звичним для мешканців великих міст і на який дуже чекають у сільській місцевості”, – йдеться у повідомленні.

За останній час маємо інформацію про декілька прикладів, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду, повідомляють у міністерстві.

“Один з них – місто Бровари біля Києва, де управління освіти Броварської міської ради змушує прибрати встановлені базові станції неподалік від школи. Притому, що діти досить активно користуються мобільним інтернетом, переписуючись з рідними в месенджерах протягом дня Також наразі встановленню базової станції перешкоджає керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради. Йдеться про Івано-Франківську міську клінічну лікарню. З причин радіофобії позбавляє якісного мобільного зв’язку своїх пацієнтів й Центральна районна лікарня Києво-Святошинського району Декілька випадків у Маріуполі — встановленню базових станцій перешкоджає Міська рада, Державна судова адміністрація в Донецькій області та ККП “Маріупольтепломережа””, – йдеться у повідомленні.

Такі дії посадовців не є піклуванням про громадян, а навпаки завдають їм шкоди, підкреслюють у відомстві.

“Без якісного мобільного зв’язку у нелегкий карантинний період неможливо вчасно додзвонитися до лікаря, взяти участь у відеоконференції чи отримати завдання для навчання. Ми можемо ще раз наголосити: базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці. До того ж в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, – Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань – регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями”, – роз’яснюють у Мінцифри.

Читай у Google News!