Будь-які заяви посадовців про “позаблоковість” і “відмову від членства в НАТО” є відверто антиконституційними – В’ятрович

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
відмову від членства в НАТО

В преамбулі Конституції України закріплена «незворотність європейського та євроатлантичного курсу України», підреслив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович.

Він наголосив – позаблоковий статус у 2014 році не втримав агресора від вторгнення в Україну.

«Якщо хтось на Банковій забув обов’язкові для виконання норми Основного Закону, я нагадаю:

«Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить (…):
5) визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору;»

«Стаття 102. (…)
Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору»

«Стаття 116. Кабінет Міністрів України: (…)
1– 1) забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору;»

«Стаття 19. (…) Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»

Будь-які заяви посадових осіб про «позаблоковість» і можливу «відмову від членства в НАТО» є відверто антиконституційними – вважає народний депутат.

«В умовах війни такі заяви є відвертим шкідництвом, адже вони руйнують національну єдність, яка є запорукою нашої перемоги, дають ворогу зрозуміти, що Україна піддається на тиск, а отже заохочують ескалацію збройної агресії», – переконаний В’ятрович.

«Раптом хто забув, нагадаю, що в 2014 році Україна була нейтральною і позаблоковою, і це не лише не захистило нас від російської агресії, а, навпаки, сприяло цій агресії», – нагадав депутат.

Будь-які антиконституційні зави влади на тему позаблоковості – це шлях не до миру, а до розколу й послаблення всередині країни і демонстрацію непослідовності й слабкості назовні, застеріг В’ятрович.

«Це саме стосується подібних заяв не тему «захисту російської мови» та інших забаганок путіна. Наша внутрішня і зовнішня політика, суверенітет і територіальна цілісність не можуть бути предметом переговорів з ворогом», – написав В’ятрович.

«Шлях до нашої перемоги лежить не через хитання і повернення до небезпечних спроб «сойтісь посрєдінє», а через національну єдність і рішучу відсіч ворогу. Здатність до яких український народ засвідчує упродовж кожного дня народної війни за нашу незалежність», – підсумував В’ятрович.

Читай у Google News!