Британія занепокоєна спробами Кремля використати пандемію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Уряд прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона створив особливий відділ боротьби із дезінформацією на тлі підозр, що росія навмисно розповсюджує фейкові новини щодо коронавірусу, сіючи паніку серед населення Сполученого Королівства, передає voanews.com.

У британському керівництві висловлюють дедалі більше занепокоєння спробами Кремля та асоційованих із ним угруповань використати пандемію, наповнюючи медіапростір та соціальні мережі плітками, щоб загострити ситуацію. Зокрема, у дезінформаційній кампанії використовують чутки про нестачу продуктів харчування і ліків.

Британський оглядач із питань безпеки Тім Гарлі зазначає, що однією з головних цілей росії з-поміж країн західного альянсу є саме британці.

Щоб протидіяти цьому, до новоутвореного відділу британського уряду увійшли фахівці з різних міністерств, які мають досвід роботи із засобами масової інформації, соціальними мережами і кібербезпекою.

Раніше представниця держдепартаменту США Лія Ґабріель у Конгресі прямо звинуватила росію у “викиданні” низки фейкових і панічних новин щодо захворювання на COVID-19. Все це, на думку Ґабріель, знову продемонструвало цілу “екосистему” російської дезінформації у дії.

У 80-х роках радянське КДБ проводило так звану “Операцію Інфекція”. Тоді радянські спецслужби намагалися поширити думку, що ЦРУ або американські військові лабораторії стоять за поширенням епідемії СНІД у світі.

Читай у Google News!