“Божа благодать”, cто років вакцинації та чому підготовка була провалена

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
вакцинації

Влада Зеленського провалила вакцинацію, завізши замість обіцяної Pfizer і Astra Zeneka індійську вакцину. Про це написав народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка в своєму телеграм-каналі.

“Україна – чи не остання країна Європи, яка отримала вакцину від коронавірусу. І це не Astra Zeneka, Pfizer чи Moderna, а індійський генерик Astra Zeneca – CoviShield. Отримала в дуже обмеженій кількості – всього для 250 тисяч осіб, що складає 0,006% населення країни. Про наступні постачання вакцини поки нічого невідомо, такими темпами українці вакцинуватимуться сотнями років, щоб отримати колективний імунітет. Здавалося б – що можна було ще більше провалити у цій ситуації? Але ні, з дна нам постукали, як то кажуть”, – зазначив він.

Крім цього, Синютка підкреслив, що непрозорими закупівлями влада підвищує недовіру до процесу вакцинації.

“Днями ЗМІ повідомили, що медикам доводиться утилізувати невикористані дози вакцини проти коронавірусу. Адже зберігання флакона можливе всього 6 годин. І через те, що влада не підготувала жодної логістики, мобільних бригад, які вже давно працюють у світі – вакцину доводиться, вам не почулось – утилізовувати, просто викидати”, – наголосив народний депутат.

“Мало того, що МОЗ, тобто ми з вами за неї в січні заплатили 1,6 млрд грн, так влада закупила її поза системою Prozorro на новостворену ТОВку з амбіційною назвою “Божа благодать – Grace of GOD”, – додав він.

Провалена вакцинація

На думку лікаря-епідеміолога Андрія Александріна, підготовка до вакцинації в Україні була провалена у багатьох напрямках.

“По-перше, у нас вакцина з’явилася, проте лише в малій кількості. По-друге, підготовка до самого процесу вакцинації. Чи сам процес вакцинації є безпечним? Тут є багато питань”, – сказав лікар.

Він зауважив, що згідно з розподілом обов’язків у Міністерстві охорони здоров’я, за це відповідає головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Я вважаю, що саме це направлення провалене в Україні. Тому що в нашій країні тільки 15 лютого почали готувати мобільні групи. Це дуже пізно. Я не розумію, чому вони не були підготовлені ще 2020 року. Питання пов’язані з перекладом інструкції, з інформуванням… Чому в нас не видають тих самих паспортів чи підготовленої форми-зразка, що людина зробила вакцинацію. Залишається дуже багато питань. І якраз сумніви й супротив завжди виникає від нестачі знань. Тому те, що ми сьогодні бачимо і серед медпрацівників, означає, що погано працює комунікаційна кампанія з боку Міністерства охорони здоров’я”, – додав лікар.

Читай у Google News!