Бюджет-2021 залишить лікарів з зарплатою на рівні виплат з безробіття – головний спеціаліст МОЗ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Бюджет-2021

За проєктом дербюджету-2021 виплат на медицину вистачить тільки на 1-й квартал наступного року. Про це на своїй сторінці у Facebook написала Ольга Голубовська головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності “інфекційні хвороби”.

З її слів, медицину знову планують фінансувати за залишковим принципом, через це українські лікарі залишаться із зарплатою, яка буде прирівняна до виплат із безробіття.

Лікарка зауважила, що попри пандемію у бюджеті на наступний рік передбачено виділення менше коштів, ніж 2020-го. Тоді як на існування стаціонарів інфекційних лікарень у режимі “готовності” в ньому грошей взагалі немає.

“Мине ця пандемія, яка врятувала нашу службу від знищення такою страшною ціною, і знову все повернеться на свої місця – велика частина інфекційних стаціонарів не виживе. Звичайно, разом із інфекціоністами. І це – в країні хронічних епідемій. А зараз ще і світових пандемій. Замість того, щоб зробити висновки, знову ті ж улюблені граблі, але ж і виїхати-то нікуди, панове”, – підкреслила вона.

Лікарка додала, що новий бюджет також передбачає скорочення видатків на інтернатуру. За її словами це схоже на “поступове видавлювання фахівців з країни”.

“Дуже успішна тактика, маю зауважити, 80% випускників себе тут не бачать, або не бачать себе у клінічній медицині. Хто вас лікуватиме, безсмертні ви наші?” – заявила Голубовська.

Інфекціоністка підкреслила, що  передбачені майже 4% ВВП на медицину є порушенням закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (в якому уряд заклав 5% ВВП).

“Це той самий закон нібито про “реформи охорони здоров’я”, а насправді – про гроші, куди вони йдуть і за ким… Інтересів хворих там немає і близько”, – йдеться у повідомленні.

Голубовська заявила, що сьогодні МОЗ попри все хоче дати лікарям гідну заробітну плату, проте автори проєкту держбюджету вважають інакше.

“Висококваліфікована людина, яка провела 10 років навчання в одному з найскладніших університетів, не може отримувати заробітну плату нижче, якої лише мінімальна пенсія. Невже цілодобова робота, від якості якої залежить ваше життя, що вимагає повної самовіддачі, що супроводжується емоційним вигорянням і ненормованим робочим днем, має так оплачуватися державою? Невже лікарська спеціальність – найбільш непотрібний вам атрибут існування країни? Перегляньте бюджет, панове присяжні, будь ласка. Будьте людьми. Інакше буде біда” – резюмувала лікарка.

Читай у Google News!