Бізнес російського олігарха переписали для уникнення конфіскації – Trap Aggressor

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Бізнес російського олігарха

Новим власником українського бізнесу російського олігарха Міхаіла Гуцерієва став громадянин Туреччини Доган Месут. Зокрема, на нього переписали сучасні логістичні склади на 80 тисяч квадратних метрів поблизу Києва. Про це повідомляють журналісти проєкту Trap Aggressor.

У жовтні 2022 президент Зеленський наклав санкції на олігарха Гуцерієва: йому заборонили розпоряджатися власними активами на території України на 10 років.

Йдеться про українську компанію “МЛП-Чайка”. 25 серпня 2022 року в межах кримінального провадження Печерський районний суд наклав арешт на 80 тисяч квадратних метрів логістичних приміщень поблизу Києва, які належать цьому підприємству.

У своєму клопотанні прокурор зазначив, що ці компанії фактично до сьогодні підконтрольні громадянину рф Гуцерієву, який через постійну підтримку влади рф, зокрема оборонного та силового блоку нагороджений низкою державних нагород. Але менше ніж за місяць арешт скасували, пише Trap Aggressor.

За даними слідства, компанія “МЛП-Чайка” входить до структури російських підприємств “Міжнародне логістичне партнерство”. “МЛП” своєю чергою входить до бізнес-групи “Сафмар”, що безпосередньо належить Гуцерієву.

Виявилося, що за кілька років до арешту майно було вперше переписане на іншу особу. Правозахисник компанії “МЛП-Чайка” стверджував, що власницею підприємства є громадянка України Вікторія Кущ, яка має численні подяки від ЗСУ, ТРО та Нацполіції, а кошти від діяльності підприємства використовуються для непорушності конституційного ладу, державної влади та меж території України.

За його словами, арешт накладено необґрунтовано, а розгляд клопотання про арешт відбувся без виклику власника до суду. І такі аргументи адвоката стали достатньою підставою, щоб суддя задовольнив його прохання.

Журналісти Trap Aggressor довели, що Вікторія Кущ, яка була бенефіціаркою компанії “МЛП-Чайка” з 2014-го року проживає в росії і пов’язана з російським олігархом Міхаілом Гуцерієвим.

Водночас після виходу розслідування в реєстрі юридичних осіб з’явились зміни. Тепер бенефіціаром компанії зазначений громадянин Туреччини Доган Месут.

На думку розслідувачів Trap Aggressor такі юридичні зміни можуть свідчити про наміри олігарха Гуцерієва будь-якими методами уникнути арешту і конфіскації бізнесу в Україні.

Міхаіл Гуцерієв – російський олігарх, головний акціонер компанії “Сафран” до якої входять “РосНефть”, “НК Нефтіса”, “Рускій уголь” і “Моспромстрой”. 19-го жовтня цього року Президент України Володимир Зеленський наклав санкції на олігарха Гуцерієва: йому  заборонили розпоряджатися власними активами на території України на 10 років. 

Читай у Google News!