Без реформ та МВФ Україну чекає “боргове цунамі” – ексголова Податкової

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Без реформ та МВФ

На Україну очікує “боргове цунамі” в першій половині наступного року, якщо уряд не розпочне економічні реформи, не посилить боротьбу з корупцією та не відновить співпрацю з МВФ.

Про це заявив колишній голова Державної податкової служби Сергій Верланов у статті для газети Financial Times, повідомляє prm.ua.

“В умовах припинення кредитування з боку Міжнародного валютного фонду і похмурих економічних перспектив, Україна має намір зробити виключно ризикований крок: залучити ринки капіталу для великої емісії боргу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив 2 грудня, що уряд планує залучити близько 3 мільярдів доларів тільки в цьому місяці, в тому числі 1 мільярд доларів через єврооблігації і 2 мільярди доларів через випуск внутрішніх казначейських векселів. Ідея полягає в тому, щоб використати виручку як короткостроковий “проміжний кредит”, який дасть уряду час допоки МВФ – можливо, й найближчим часом – не поновить кредитування країни. Але це дуже сміливе припущення. Насправді якщо 2020 рік нас чомусь навчив, так це тому, що якщо щось може піти не так, то ймовірно воно так і піде”, – наголосив він.

“Економіка України постраждала від пандемії коронавируса в першому і другому кварталах, але ці проблеми будуть легко затьмарені другою хвилею пандемії. Пандемія та її економічні наслідки – це тільки частина проблеми. Друга – відсутність впевненості інвесторів у тому, що українські політики готові протистояти кризі, а саме боротися з корупцією і відновити  реформи. Merrill Lynch, JPMorgan, Citi і Morgan Stanley, ключові покупці боргу країни в минулому році, або зменшили свої інвестиції в український борг, або повністю закрили свої позиції, посилаючися на політичний ризик, який дедалі зростає”, – заявив Верланов.

“І це підводить нас до головного, оскільки Україна повинна виплатити близько 5 мільярдів доларів зовнішнього і внутрішнього боргу в першій половині 2021 року. Неможливо уявити, що уряд зможе виплатити борги без підтримки МВФ, а її в даний час немає. Тепер додайте ще 3 мільярди доларів трьох- або шестимісячного боргу, який уряд планує залучити в грудні, і ви отримаєте справжню картину потенційного “боргового цунамі” яке очікує на Україну до червня 2021 року”, – додав він.

Нагадаємо, Верховна Рада України 15 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому закон про Державний бюджет на 2021 рік.

Читай у Google News!