Атака на Музей Революції Гідності є дискредитацією права народу боротись проти тиранії – заява

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Музей Революції Гідності

Національний Музей Революції Гідності опублікував офіційну заяву щодо обшуків та звинуваченні у розкраданні коштів.

Далі текст заяви:

“Напередодні сьомої річниці Євромайдану на Національний музей Революції Гідності відбулась потужна інформаційна атака, завдання якої – дискредитувати, позбавити гідного сприйняття інституції, яка уособлює собою політику національної пам’яті і щодо Майдану, і загалом – щодо права народу боротись проти тиранії у своїй країні.

Вважаємо, що увага до діяльності та підзвітності Національного меморіалу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності справді має бути підвищена. Адже на відстані ще розбурханих емоцій з Майдану, коли шалені інформаційні атаки намагаються спотворити пам’ять про нього, Музей є не просто культурною інституцією, його репутація впливає на ставлення до Революції Гідності. Це усвідомлює кожен наш працівник, ми цим не легковажимо.

Звинувачення у розкраданні коштів – річ дуже серйозна, в таких справах не можна бути голослівними, нечіткими, а заяви у дусі “є підстави припускати” – взагалі з методички провокатора-початківця. На жаль, саме до такого формату заяв опустились офіційні посадовці правоохоронних органів, які першими мали б усвідомлювати суть і важливість презумпції невинуватості”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі додали, що Музеєм підготовлено матеріал із масивом документів, якими супроводжувалося і супроводжується будівництво (а вже два роки як не будівництво) меморіалу.

“Більшість цієї інформації було і до того у публічному доступі, частина матеріалів – системне інформування органів влади про проблеми із будівництвом, про неможливість використати виділені кошти, дотриматись визначених термінів. І кожного разу – прохання втрутитись, долучитись, аби знайти вирішення з тупикової ситуації, у яку музей запроторили.

Відповідальність за те, що меморіал досі не побудовано, несе не музей, який навпаки робив усе можливе для його появи. Цю відповідальність повинні розділити: президент України, Генеральна прокуратура, уряд на чолі з прем’єр-міністром – незалежно від прізвищ цих посадовців. Звертаємось до них із закликом бути консолідованими й відповідальними”, – зазначається в заяві.

Також наголошується на трьох ключових моментах, які в Музеї вважають визначальними:

1. Музей кожен крок робив відповідно до закону і за трьома ключовими принципами:

– Прозорості (усі дії в рамках визначених законом процедур);

– Підзвітності громадськості (інформування про кожен етап роботи, участь та ініціювання публічних дискусій щодо спірних питань, надання всієї затребуваної інформації відповідно до запитів);

– Інформування державних органів відповідної компетенції.

2. Музей очікує від правоохоронних органів – Національної поліції, прокуратури, СБУ – належного і неупередженого проведення слідства для з’ясування всіх питань, що виникли. Зі свого боку звертаємо увагу, що дотепер офіційні заяви та дії цих органів мали характер маніпуляцій і дискредитацій Музею Майдану і не викликають довіру щодо мотиву справедливого розслідування для з’ясування правди.

3. Зважаючи на низку фактів: проведення саме обшуків у Музеї задля конфіскації публічно доступних документів, які легко було витребувати офіційним листом; обшуки напередодні Дня Гідності та Свободи, надаючи цьому особливого провокаційного резонансу; за ухвалою судді (Т.Шевченко), яка виносила вироки майданівцям і отримала негативну характеристику Громадської ради доброчесності; співпадіння з викликом учасників Майдану у справі “держперевороту”; закриття кримінальної справи проти Януковича, – припускаємо, що відбувається спланована інформаційна атака – не на Музей Майдану, а на його соціальні функції. Спроба знівелювати Революцію Гідності та героїзм Небесної Сотні.

У Музей Майдану закликали ЗМІ, громадськість, активно спостерігати за процесом слідства.

“Запрошуємо ознайомлюватися з матеріалами та документами, наданими Національним музеєм Революції Гідності. Зі свого боку Музей готовий відповідати на питання, у яких компетентний і надавати всі документи, які стосуються діяльності Музею”, – йдеться у повідомленні.

Читай у Google News!