Арахамія і Стефанчук гальмують позбавлення депутатів з проросійських партій повноважень?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
проросійських партій

Конституція України не заважає депутатам зняти з посад у парламентських комітетах колег від колишньої ОПЗЖ. Натомість керівництво парламенту і провладної фракції “Слуга народу” відмовляються це робити, вважає головна редакторка руху “Чесно” Ірина Федорів.

За її словами, очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук могли б швидко включити до порядку денного ініціативи, що дають змогу позбавити повноважень та посад депутатів від заборонених партій.

“Ми пам’ятаємо, як перед новим 2023 роком змінювали голів комітетів простими постановами Верховної Ради. Якби захотіли в парламенті до річниці вторгнення внести постанову і розглянути її, то ми б зараз не говорили про Нестора Шуфрича як про голову комітету з питань свободи слова, який за рік розглянув два законопроєкти”, – переконана Федорів.

При цьому Конституція України не заважає депутатам зняти з посад у парламентських комітетах колег від колишньої ОПЗЖ, – додала вона.

“Натомість у мене таке враження, що Давид Арахамія перетворився на прессекретаря фракції ОПЗЖ. До нього як до голови фракції “Слуга народу” є питання: чому маючи монобільшість, маючи законопроєкт, який дозволяє позбавити депутатів місцевих рад від заборонених партій повноважень і який вже пройшов профільний комітет, це питання досі не було винесене на голосування?” – заявила Федорів.

Крім того, вона нагадала, що на останніх засіданнях народні депутати просили спікера Руслана Стефанчука включити до порядку денного цей законопроєкт. “Але Стефанчук не почув. І це 24-го лютого він не почув; значить, потім теж не почує”, – переконана Федорів.

Натомість за її словами, Верховна Рада могла б почати зі зняття колишніх представників ОПЗЖ з посад у комітетах. “Коли йдеться про середній палець на адресу Зеленського у виконанні Гео Лероса, то “слуги народу” готові позбавити права на участь у пленарному засіданні, що фактично може усунути нардепа з сесійної зали на тривалий час. Проте, коли йдеться про зрадників, які роками системно працювали проти України, тут у “слуг” бракує політичної волі”, – додала представниця руху “Чесно”.

Читай у Google News!