Ар’єв щодо скасування закупівель через Прозорро: Це не перша реформа, яку відкочують назад

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Прозорро

Скасувати аукціони для закупівель за бюджетні кошти через Прозорро – крок назад у реформах. Про це заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв.

“Це, як мінімум, означає, що держава витрачатиме більше коштів, а вірогідність корупційних історій зросте. Пояснення уряду, що через відключення електроенергії неможливо проводити аукціони – таке собі. Для того, щоб подати заявку на участь в закупівлі теж потрібне світло. І я слабо вірю в те, що це лише на пів року – занадто велика спокуса і занадто легко пояснити продовження терміну воєнним станом”, – зауважує Ар’єв.

За його словами, найгірше тут дві речі:

1) Це не перша реформа, яку відкочують назад. Просто від пирога відрізають маленькі шматки і різкі зміни не відчуваються. Проте пиріг зменшується у держави та опиняється у тих, хто тримає ножа. Так було з Нафтогазом, так щойно сталось з наглядовою радою Приватбанку.

2) Мовчання ягнят. Тих, хто раніше горою стояв за реформи державних закупівель, зараз ледь чути або не чути зовсім. Приклад деяких записних антикорупціонерів, які зараз з усіх сторін обслуговують офіс президента, мав би все пояснити, але ерозія цінностей громадянського суспільства не додає оптимізму. І це стосується не лише Прозорро. Незаконне закриття телеканалів та політична цензура на телемарафоні – і тиша. Нищення парламентаризму – те саме. Розбазарювання коштів – пошук виправдання. Список довгий.

“Ця війна має викристалізувати нових лідерів громадськості, щоб Україна могла рухатись в Євросоюз. Поки нав‘язують поворознюків і арестовичів, та з таким лідерством нам дорога в Туркменістан. Спільноти вже повинні виділяти з себе нових. Тих, хто не продався за посаду чи медаль, хто принципи ставить понад кар‘єру, хто може підняти голову в часи жорсткого мейнстріму і вказати на голого короля”, – пише Ар’єв.

“А за ситуацією зі скасуванням аукціонів в Прозорро ми будемо пильно стежити. Війна все не спише”, – зазначає Володимир Ар’єв.

Читай у Google News!