44% контенту у регіональних медіа про кандидатів у Президенти були джинсою

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Понад третину матеріалів (37%) у регіональних ЗМІ про кандидатів у Президенти містили ознаки замовлення, ще 7% матеріалів мали ознаки контрагітації та чорного піару. Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України в березні цього року, вибірка становила 705 новин зі 100 онлайн-ЗМІ.

За даними дослідження, в аналізований період також було опубліковано не менше 313 матеріалів про кандидатів у Президенти, що мали ознаки політичної замовності. Лідери за кількістю джинси – онлайн-ЗМІ Запоріжжя (22%) та Тернополя (19%).Найменше джинси продукували онлайн-медіа Рівного (3%).

Лідерами з розміщення матеріалів з ознаками замовлення в регіональних ЗМІ стали Юлія Тимошенко (28%), Петро Порошенко (22%), Юрій Бойко (15%) та Олександр Вілкул (9,5%).

Найбільше джинси на користь Юлії Тимошенко (9% від загальної кількості позитивної джинси, або 20 текстів) було опубліковано в тернопільських онлайн-ЗМІ. На користь Олександра Вілкула (7%, або 17 текстів) та Петра Порошенка (7%, або 16 текстів) – у запорізьких онлайн-ЗМІ. На користь Юрія Бойка (7%, або 16 текстів) – у сумських онлайн-медіа.

Також 7% від загальної кількості матеріалів про політиків містили ознаки агітації проти кандидатів. Найбільше таких матеріалів було спрямовано проти Петра Порошенка (49% від загальної кількості негативних матеріалів з ознаками замовності), Юлії Тимошенко (18%) та Володимира Зеленського (18%).

Найбільше негативних матеріалів з ознаками замовності було опубліковано в онлайн-ЗМІ Запоріжжя та Тернополя (33% та 31% відповідно від загальної кількості негативних матеріалів з ознаками політичної замовності). Не виявлено матеріалів з ознаками контрагітації в онлайн-медіа Львова, Сум та Харкова.

Читай у Google News!