35% сербів вважають виправданою війну росії проти України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
сербів

35% сербів вважають, що напад росії на Україну є виправданим, і 42% – що війна є невиправданою.

Про це повідомляє “Балканський оглядач”, посилаючись на результати соцопитування.

Дослідження громадської думки проводив Інститут з європейських справ у співпраці з дослідницькою групою Ninamedia з 4 по 14 березня 2022 року. Всього опитали 1228 респондентів методом онлайн-опитування.

35% громадян Сербії вважає, що агресія росії проти України є виправданою. Це переважно чоловіки, мешканці всіх регіонів, крім Воєводини, з приміських населених пунктів.

42% вважають війну путіна невиправданою, і 23% не визначилися з думкою.

Майже 76% опитаних вважають, що Сербія не повинна приєднуватися до санкцій ЄС проти росії. Підтримали б такий крок 13%, 11% – не визначилися з думкою.

76%, вважають росію другом Сербії. Лише 3% мають протилежну думку та 21% не визначилися з відповіддю.

МЗС звинуватило у брехні сербського президента
За даними дослідників, оцінка стану відносин між Сербією та росією практично не змінилася за останні 5 років. Початок повномасштабної війни рф проти України не вплинув на думку сербів, показник залишився на рівні 2021 року.

На запитання про те, з яких джерел люди беруть інформацію на ці теми, 32% відповіли, що з телебачення, 28% – з онлайн-ЗМІ, 17% – з соціальних мереж, 9% – з друкованих ЗМІ, 8% – через родину, друзів та колег.

86% респондентів не були в росії, тоді як були лише 14%, і це переважно респонденти з вищим рівнем освіти, жителі Белграда та інших міст.

Читай у Google News!