В Atlantic Council вважають, що Зеленський хоче звести рахунки з Порошенком через “антиолігархічний закон”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
poroshenko and zelensky

Президент Зеленський за допомогою так званого “закону про олігархів” бореться зі своїми політичними опонентами. Про це йдеться в статті спеціального радника з питань Європи в МЗС Великої Британії (1997-2001) Девіда Кларка для видання Atlantic Council.

На думку критиків, прописані критерії для визначення олігархів суб’єктивні й відкриті для маніпуляцій. Оскільки зв’язки між багатством і владою зазвичай приватні й заперечуються, то важко визначити участь у політичному житті. Крім того, володіння й контроль над активами часто здійснюють через довірених осіб, тож складно виявити монополію.

Ба більше, визначати, чи належить людина до олігархів, буде Рада національної безпеки і оборони (РНБО), яка повністю підпорядковується президенту. Для об’єктивного й справедливого впровадження положень закону варто було б залучити незалежний орган.

“Без цього він зловісно виглядає як механізм виконавчої влади, спрямований насамперед на зведення рахунків з обраними опонентами, особливо з колишнім президентом України Порошенком”, – зауважує автор.

Читай у Google News! google news
Читай у Google News! google news