Український стартап отримав 45 тис євро від Польщі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Український мобільний додаток для повернення пластикової тари в обмін на винагороду – Greenbin.app – отримав 45 тис євро інвестицій в акселераторі Huge Thing від програми Poland Prize, передає polskieradio.pl.

Команда також отримає менторські послуги на 11,5 тис євро та місце для роботи у варшавському Google Campus, а також уроки з польської мови та зустрічі з місцевими бізнесменами, повідомляють у компанії.

Greenbin.app є в ранньому доступі на Android, також готується iOS-версія.

Користувачеві пропонується відсканувати QR-код на пляшці та залишити її в найближчій локації згідно мапи додатку, а потім дочекатися верифікації.

Після перевірки покупці отримають бали і зможуть обміняти їх на нові товари і послуги, наприклад, квитки в кіно. Таким чином, звичайні люди зможуть проінформувати виробника, що його упаковка вирушила на переробку, а не на полігон і не в ліс.

Команда називає свій проєкт “Google Analytics для відходів”. Додаток має допомогти виробникам досягти норм зі збору та переробки пластикової тари. До кінця 2025-го в ЄС вони мають складати 77%, а до 2029-го – 90%.

Раніше проєкт тестували в Україні. Greenbin.app співпрацював зі станцією “Україна без сміття”. Зараз команда веде переговори з одним із найбільших виробників упаковки в країні.

Читай у Google News!