Українська мова здає позиції на телебаченні та у сфері послуг

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Українська мова здає позиції на телебаченні та у сфері послуг. Про це свідчать дані аналітичного огляду “Становище української мови в Україні в 2019 році”, оприлюднені рухом “Простір свободи” на пресконференції в Укрінформі.

“Частка української мови у прайм-таймі провідних телеканалів за рік зменшилася з 64% до 40%, а російської – зросла з 7 до 27%. Решту часу займають двомовні російсько-українські програми. Такий регрес можливий через компромісні формулювання в законі «Про телебачення і радіомовлення», які створюють лазівки для русифікації телеефіру”, – йдеться у дослідженні.

Водночас, моніторинг у сфері громадського харчування засвідчив, що у 26 містах [йдеться про всі обласні центри, крім окупованих, а також Кривий Ріг, Маріуполь, Краматорськ та Сєверодонецьк] лише 37% кафе і ресторанів мають українську вивіску, у 75% закладів є меню українською і тільки в 51% закладів персонал обслуговує україномовних клієнтів українською мовою.

Що стосується транспортної сфери, то всупереч закону на транспорті в обслуговуванні пасажирів нерідко використовується російська мова, йдеться у дослідженні.

Як повідомлялось, Команда Зеленського не планує фінансувати українську мову.

Читай у Google News!