У Зеленського заговорили про дух Мінських домовленостей та зміни до Конституції

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
зміни до Конституції

Реформа щодо Донецької та Луганської областей повністю відповідає духу Мінських домовленостей. Про це заявив представник президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

“Сам факт ухвалення закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації буде повністю у фарватері виконання Мінських угод. У Мінських угодах щодо децентралізації сказано загалом, а не щодо конкретних окремих районів Донецької та Луганської областей. Тобто якщо ми повністю забезпечимо процес децентралізації у всіх адміністративно-територіальних одиницях, то ми можемо сміливо говорити, що виконали умови Мінських угод”, – уточнив він.

На його думку, в такому випадку політичні опоненти не матимуть аргументів, щоби говорити про здачу інтересів України або виконання побажань країни-агресора.

“Оскільки для затвердження законопроєкту про внесення змін до Конституції потрібно 300 голосів, ми розуміємо, що потрібно провести попередні консультації з нашими колегами в парламенті, й зокрема з політичною опозицією, щоб заручитися їхньою підтримкою, або врахувати побажання, які на наш погляд не будуть шкідливими для держави та для суспільства. І тоді ми можемо цей законопроєкт виносити до зали (Ради на голосування)”, – сказав він.

Веніславський повідомив, що законопроєкт може бути направлено до Конституційного суду для отримання висновку на наступній сесії.

Як повідомлялось, у 2020 Зеленський поговорив з путіним про децентралізацію та зміни в Конституцію України.

Читай у Google News!