Суд скасував вирок ексберкутівцю Марчуку. Строки притягнення до кримінальної відповідальності в цій справі спливли в кінці 2023 року

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Київський апеляційний суд скасував обвинувальний вирок та призначив новий розгляд справи ексберкутівця Руслана Марчука по подіях розгону Майдану 30 листопада 2013 року. Строки притягнення до кримінальної відповідальності в цій справі спливли в кінці 2023 року. Тому малоймовірно, що Марчука притягнуть до відповідальності. Про це повідомила Адвокатська дорадча група.

“колегія суддів (Жук О. В., Яковлева В. С., Ковальська В. В.) за одне засідання розглянули скарги представників потерпілих, прокурора та захисника на обвинувальний вирок ексберкутівцю Марчуку. І в той же день винесла рішення про направлення справи на новий розгляд в суд першої інстанції. Повний текст ухвали буде пізніше – 16.01.24”, – йдеться у її повідомленні.

Руслан Марчук під час Майдану був заступником командира 1-го взводу 3-ої роти київського беркута.

За даними слідства, він разом з іншим беркутівцем підійшов до журналістки Марії Лєбєдєвої (Maria Lebedieva), яка записувала на телефон наслідки розгону, при тому тримала в руці посвідчення журналіста. Та вимагав припинити відеозапис, а далі — схопив її за руку, в якій був мобільний телефон і намагався вибити його. Потім почав штовхати її та вдарив ногою. Епізод перешкоджання законній професійній діяльності журналіста з 50 хв. 25 сек: https://youtu.be/yW0wfIii8YA?t=3026.

Також потерпілими у справі були Єлизавета Жарікова (Єлизавета Жарікова), Любомира Кеплер, Тетяна Куємжи, Сергій Мельниченко (Сергій Мельниченко) та Дмитро Фортунатов (пішов з життя у 2018 році).

12 липня Шевченківський райсуд Києва визнав Марчука винним у перевищенні влади та службових повноважень, пов’язаних з застосуванням насильства (ч. 2 ст. 365 ККУ), умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналіста (ч. 1 ст. 171 ККУ), та незаконному перешкоджанні мирним зібранням (ст. 340 ККУ).

Йому призначили покарання – 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном у 2 роки. Марчука позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах терміном на 2 роки.

Покарання суд призначив лише за перевищення влади. По двох інших статтях на час винесення вироку спливли строки притягнення до відповідальності.

“Навряд чи новий розгляд в суді першої інстанції дійде до нового вироку. На 10 річницю розгону Майдану – 30.11 23 – спливли строки давності для притягнення до відповідальності по найважчій статті в цій справі. Це означає, що в суді першої інстанції Марчук може подати клопотання про закриття кримінального провадження. Його не виправдовують, але обвинувачений вже не понесе відповідальності”, – йдеться в дописі. 

Читай у Google News!