СБУ порушила кримінальну справу за знищення ДБР кримінальних проваджень щодо Майдану, Харківських угод та “вугільної справи” Медведчука

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ДБР

СБУ порушила кримінальну справу за фактом знищення ДБР матеріалів важливих кримінальних проваджень. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора у відповідь на запит журналістів suspilne.media.

Йдеться про такі справи: “Харківські угоди”, “Вугільну справу” Віктора Медведчука, “Справу про причетність до розстрілів на Майдані колишнього голови СБУ Олександра Якименка”, “Справу щодо доведення української армії до зубожіння” та низку інших справ, де фігурують колишні українські посадовці.

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за статтями Кримінального кодексу України:

ч. 1 ст. 111 “Державна зрада”; ч. 2 ст. 329 “Втрата документів, що містять державну таємницю”; ч. 2 ст. 357 “Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження”.

“На теперішній час прокурорами та слідчими здійснюються заходи, спрямовані на відновлення знищених матеріальних носіїв секретної інформації, шляхом встановлення та витребування примірників, які зберігались в інших установах”, – йдеться у відповіді Офісу генпрокурора.

Журналістка Ірина Ромалійська, яка першою повідомила про знищення матеріалів справ, нагадала, що це робили, за її даними, на виконання наказу Директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова.

Читай у Google News!