Порошенко про видачу російських паспортів в ОРДЛО: Закликаю партнерів не допустити найгіршого сценарію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Указ Президента Російської Федерації щодо спрощеної процедури набуття громадянства рф громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, є черговим безпрецедентним втручанням рф у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України та повне попрання своїх зобов’язань у рамках “мінських домовленостей, йдеться у заяві Президента України Петра Порошенка, повідомляє прес-служба глави держави.

“російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі. Проведення фейкових виборів у 2014 та 2018 роках, запровадження рубльової зони, експропріація українських підприємств, офіційне визнання документів, виданих незаконними органами, – це далеко неповний перелік тих деструктивних кроків, що зробила російська сторона протягом останніх років”, – зазначив Президент.

Також голова держави нагадав, що рф відмовилася підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження “великоднього перемир’я”.

“Мета росії очевидна – обнулити “мінські домовленості”, де чітко прописані її зобов’язання: припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. Разом з “мінськими” зобов’язаннями москва розраховує позбутися санкцій”, – підкреслив Президент.

На його переконання, “незаконна видача паспортів рф за так званим південно-осетинським  та придністровським сценаріями – це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність росії на  окупованій частині українського Донбасу”.

“Закликаю міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій”, – підсумував Президент.

Читай у Google News!