Після ініціативи заборонити РПЦвУ антивакцинальні настрої в Україні знизилися – заступник міністра охорони здоров’я

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Після законодавчої ініціативи щодо припинення діяльності в Україні УПЦ МП антивакцинальні настрої знизилися. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає ukrinform.ua.

“Коли ми проводили кампанії з вакцинації і раунди імунізації ще у доковідні часи, ми звернули увагу, що осередки Московського патріархату є майже всі антивакцинально налаштовані. Окрім цього, вони несуть це в інші маси, тобто агресивно налаштовані. У нас зараз відбувається вакцинальна кампанія проти кору і після заборони (мається на увазі урядовий законопроєкт №8371, який перебуває на розгляді у ВР – ред.) церкви Московського патріархату ми бачимо, що цей інформаційний вплив суттєво зараз знижений. Люди слухають, цікавляться (вакцинацією – ред.), беруть роздаткові матеріали, починають вивчати”, – сказав Кузін.

Утім, як зауважив заступник міністра, вочевидь існує певна група людей, які зацікавлені у поширенні міфів про вакцинацію. За його словами, всі вони базуються або на неперевірених даних, або на результатах наукових досліджень, які вільно трактуються.

Серед інших груп населення, які уникають вакцинації, Кузін назвав, зокрема, ромів, котрі за його словами, історично мають найменшу прихильність до вакцинації. А також окремі релігійні осередки, з якими, за словами заступника міністра, будуть працювати, у тому числі через Всеукраїнську Раду церков. 

Читай у Google News!