Невідомо чиї “слуги” подали одразу чотири русифікаторські поправки

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
русифікаторські поправки

Четверо депутатів “Слуги народу” подали русифікаторські поправки до законопроєкту №5551-2 про внесення змін до закону “Про державний бюджет України на 2021 рік” та намагаються протягнути їх через бюджетний комітет. Поправки, подані “слугами” стосуються телебачення, закону про мову та освіти.

Про це пише депутат фракції “Європейська Солідарність” та член комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Володимир В’ятрович.

В’ятрович пише, що голова партії “слуг” Корнієнко особисто вніс поправку, яка фактично виводить телебачення з під дії мовного закону. “Поправку №13 вніс особисто голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко. Вона передбачає повне виведення телебачення з-під дії закону про мову і фактично дозволяє демонстрацію фільмів, а також виборчої агітації та реклами російською. Поправку №14 аналогічного змісту подав “слуг”-мажоритарник з Львівської області Орест Саламаха. Поправка №16, внесена ще одним”“слугою” Андрієм Клочком, звільняє купу кадрів, призначених нинішньою владою, від обов’язку складати іспит на рівень володіння українською мовою”, – повідомив депутат В’ятрович.

Поправка, яку вніс депутат Максим Бужанський передбачає зміни до закону про мову та всіх освітніх законів. Зокрема, російська мова визнається мовою освітнього процесу на рівні з державною.

“Головний зміст цієї поправки – російська мова стає мовою освітнього процесу нарівні з українською. А будь-які покарання для порушників закону про мову – скасовуються”, – написав нардеп.

На думку депутата “Європейської Солідарності” такі поправки до законопроєкту є абсолютно незаконними, адже регламент парламенту забороняє поправки, які не стосуються теми законопроєкту. В такому випадку це фінансування пам’яток культурної спадщини. В’ятрович повідомив, що ганебні поправки можуть ухвалити в цілому вже у четвер. Та заявив, що це “русифікація ключових сфер суспільного життя”.

“Ці антиукраїнські поправки у середу о 15:00 протягуватимуть через бюджетний комітет. А у четвер хочуть ухвалити в цілому на позачерговому пленарному засіданні. Можливо, у четвер нам доведеться знову, як у липні 2012, виходити на мовний Майдан. Бо Зеленський, як колись Янукович, бере курс на русифікацію ключових сфер суспільного життя”, – резюмував Володимир В’ятрович.

Читай у Google News!