Множаться дописи про те, що влада заборонить московську церкву, а Києво-Печерську Лавру віддали ПЦУ. Це все неправда від першого й до останнього слова – Чорновіл

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
putin kirill

От же ж, навіть війна не витравить з українців просто таки безнадійної віри в щирі наміри та добрі поривання влади. Досі множаться дописи про те, що влада заборонить московську церкву в Україні, комітет ухвалив рішення про її заборону, а Києво-Печерську Лавру віддали ПЦУ. Це все неправда від першого й до останнього слова, пише політолог Тарас Чорновіл.

typewriter icon e1655332172596

рпц в Україні забороняти й не планували, на них набрали компромату під час заходів СБУ (навіть не процесуально значимих обшуків), щоб потім шантажувати з примусом до лояльності та агітації на виборах. І все. Лише, якщо онуфріївці будуть дуже довго артачитися, то їх якось посунуть, але не на користь ПЦУ, а якогось інспірованого владою розколу.

Хочете доказів? Про Лавру вам уже відповіли зразу двоє найвищих керівників у цій сфері. Гауляйтер від культури Ткаченко прямо сказав, що Лавра залишається за так званою “упц”, а ПЦУ після тривалих перепон дозволили лише зареєструвати юридичну особу за тією ж адресою без надання їй якихось нових приміщень чи храмів. Те саме, але в дуже брутальній формі заявила керівниця центрального органу виконавчої влади у цій сфері ДЕСС (держслужба етнополітики й свободи совісті) Олена Богдан. Її орган уже все це порішав з московською церквою, для захисту якої це ДЕСС і було створене в березні 2020 року.

А тепер про дезу від Желєзняка, що профільний комітет підтримав заборону московської церкви. Так. Ліквідацію московської рпц (із саме такою назвою підтримав), а московське “упц” зберігає й охороняє. Адже саме для цього Зеленський з 2019 року саботує виконання норми закону про перереєстрацію й включення в назву імення свої московської гундяєвської централі. Дуже кон’юнктурний голова комітету Потураєв уже все вам пояснив ще пару днів тому. Я лише процитую:

“Наголошую, що сьогодні наш комітет схвалив закон про заборону так званої російської, так званої православної, так званої церкви (РПЦ). Жодної української церкви, або релігійної організації, яка не підпорядковується будь-якій релігійній організації держави-терориста і агресора, це не стосується”

Потураєв заявив, що на думку комітету, в Україні нема жодної церкви чи релігійної організації, яка б була частиною московської церкви або нею керувалася. Він уже наперед видав індульгенцію онуфріївській “упц”:

“Ми впевнені, що будь-яка українська церква або релігійна організація з легкістю підтвердить цей факт відповідними офіційними документами. Ми також переконані, що виявлення Службою безпеки України під час обшуків у певних релігійних закладах і установах численних зразків підривних та антиукраїнських матеріалів у жодному разі не свідчить про зрадництво, або колабораціонізм з боку цих релігійних інституцій”. Нагадаю, що ще раніше такі самі рішення виніс одіозний ДЕСС і жорстко засудив будь-які нападки на так звану “упц” і звинувачення її в колаборантстві. Я все це вже тут публікував.

А ще цей московський виродок Потураєв (згадайте, як він протягував із Бужанським закони проти державної мови) прямо погрожує українцям, які насмілилися його улюблену й виплекану онуфріївську “упц ні разу не московського паханату” назвати московською. Він їх прямо звинувачує в, не мало, не багато, а в державній зраді:

“З іншого боку, ми радимо тим громадянам та народним депутатам України, які вважають, разом із воєнними злочинцями і терористами путіним, Гундяєвим та Пєсковим, УПЦ невід’ємною частиною РПЦ, а, отже, вважають заборону РПЦ одночасною забороною УПЦ, добровільно оформити у СБУ явку з повинною. Чистосердечне зізнання пом’якшує покарання. Навіть у разі державної зради. Або особистої дурості та невігластва. Останні навіть злочином не є”. Я прогнозую появу проєкту змін до КК, де запровадять відповідальність за називання онуфріївської “упц”, як московської рпц в Україні. І навіть здогадуюся, хто буде автором – напевно, Нестор Шуфрич.

Тому не пишіть більше ніколи, що ця влада може щось доброго зробити для України, українства та наших церков. Навіть сто тисяч знищених українців та кривава війна не витравили з них московський рускій мір. А повідомлення про безпекові заходи СБУ (процесуально навіть не обшуки) в храмах та монастирях цієї рпц в Україні в мене викликають уже навіть не зневіру, а роздратування, бо влада ж сама зізналася, що нічого забороняти та закривати не збирається, а виключно займається шантажем. Закон? Вони ним дійсно заборонять діяльність офіційної рпц, але водночас видадуть індульгенцію для “упц” Онуфрія, чи кого туди зуміють замість нього запхати…

Читай у Google News! google news