Множаться дописи про те, що влада заборонить московську церкву, а Києво-Печерську Лавру віддали ПЦУ. Це все неправда від першого й до останнього слова – Чорновіл

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
московську церкву

От же ж, навіть війна не витравить з українців просто таки безнадійної віри в щирі наміри та добрі поривання влади. Досі множаться дописи про те, що влада заборонить московську церкву в Україні, комітет ухвалив рішення про її заборону, а Києво-Печерську Лавру віддали ПЦУ. Це все неправда від першого й до останнього слова, пише політолог Тарас Чорновіл.

московську церкву

рпц в Україні забороняти й не планували, на них набрали компромату під час заходів СБУ (навіть не процесуально значимих обшуків), щоб потім шантажувати з примусом до лояльності та агітації на виборах. І все. Лише, якщо онуфріївці будуть дуже довго артачитися, то їх якось посунуть, але не на користь ПЦУ, а якогось інспірованого владою розколу.

Хочете доказів? Про Лавру вам уже відповіли зразу двоє найвищих керівників у цій сфері. Гауляйтер від культури Ткаченко прямо сказав, що Лавра залишається за так званою “упц”, а ПЦУ після тривалих перепон дозволили лише зареєструвати юридичну особу за тією ж адресою без надання їй якихось нових приміщень чи храмів. Те саме, але в дуже брутальній формі заявила керівниця центрального органу виконавчої влади у цій сфері ДЕСС (держслужба етнополітики й свободи совісті) Олена Богдан. Її орган уже все це порішав з московською церквою, для захисту якої це ДЕСС і було створене в березні 2020 року.

А тепер про дезу від Желєзняка, що профільний комітет підтримав заборону московської церкви. Так. Ліквідацію московської рпц (із саме такою назвою підтримав), а московське “упц” зберігає й охороняє. Адже саме для цього Зеленський з 2019 року саботує виконання норми закону про перереєстрацію й включення в назву імення свої московської гундяєвської централі. Дуже кон’юнктурний голова комітету Потураєв уже все вам пояснив ще пару днів тому. Я лише процитую:

“Наголошую, що сьогодні наш комітет схвалив закон про заборону так званої російської, так званої православної, так званої церкви (РПЦ). Жодної української церкви, або релігійної організації, яка не підпорядковується будь-якій релігійній організації держави-терориста і агресора, це не стосується”

Потураєв заявив, що на думку комітету, в Україні нема жодної церкви чи релігійної організації, яка б була частиною московської церкви або нею керувалася. Він уже наперед видав індульгенцію онуфріївській “упц”:

“Ми впевнені, що будь-яка українська церква або релігійна організація з легкістю підтвердить цей факт відповідними офіційними документами. Ми також переконані, що виявлення Службою безпеки України під час обшуків у певних релігійних закладах і установах численних зразків підривних та антиукраїнських матеріалів у жодному разі не свідчить про зрадництво, або колабораціонізм з боку цих релігійних інституцій”. Нагадаю, що ще раніше такі самі рішення виніс одіозний ДЕСС і жорстко засудив будь-які нападки на так звану “упц” і звинувачення її в колаборантстві. Я все це вже тут публікував.

А ще цей московський виродок Потураєв (згадайте, як він протягував із Бужанським закони проти державної мови) прямо погрожує українцям, які насмілилися його улюблену й виплекану онуфріївську “упц ні разу не московського паханату” назвати московською. Він їх прямо звинувачує в, не мало, не багато, а в державній зраді:

“З іншого боку, ми радимо тим громадянам та народним депутатам України, які вважають, разом із воєнними злочинцями і терористами путіним, Гундяєвим та Пєсковим, УПЦ невід’ємною частиною РПЦ, а, отже, вважають заборону РПЦ одночасною забороною УПЦ, добровільно оформити у СБУ явку з повинною. Чистосердечне зізнання пом’якшує покарання. Навіть у разі державної зради. Або особистої дурості та невігластва. Останні навіть злочином не є”. Я прогнозую появу проєкту змін до КК, де запровадять відповідальність за називання онуфріївської “упц”, як московської рпц в Україні. І навіть здогадуюся, хто буде автором – напевно, Нестор Шуфрич.

Тому не пишіть більше ніколи, що ця влада може щось доброго зробити для України, українства та наших церков. Навіть сто тисяч знищених українців та кривава війна не витравили з них московський рускій мір. А повідомлення про безпекові заходи СБУ (процесуально навіть не обшуки) в храмах та монастирях цієї рпц в Україні в мене викликають уже навіть не зневіру, а роздратування, бо влада ж сама зізналася, що нічого забороняти та закривати не збирається, а виключно займається шантажем. Закон? Вони ним дійсно заборонять діяльність офіційної рпц, але водночас видадуть індульгенцію для “упц” Онуфрія, чи кого туди зуміють замість нього запхати…

Редакція може не поділяти думку авторів розділу “Трибуна” і не несе відповідальність за достовірність інформації.

Читай у Google News!