Який “соус” чекає на Чауса? Голова слідчої комісії заявив про розкриття викрадення українського судді

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Чаус

Голова спеціальної комісії, створеної у парламенті Молдови для розслідування викрадення українського судді Чауса, Василь Нестасе заявив, що особи, причетні до злочину, встановлені, передає glavcom.ua.

“Можу вас запевнити, що наші органи цю справу вже розкрили. Так, особи встановлені. Більше ми не знаємо, бо справа ще не закрита. Розслідування ще в процесі, але хто саме це робив, ми вже знаємо. Наприклад, міністр внутрішніх справ на комісії нам ці прізвища озвучував, інші представники. Щодо цього немає якихось інших версій. В цьому викраденні брали участь українці. Залишилось тільки дослідити, пов’язані вони з державою, чи ні. Це буде встановлено в ході слідства, і все це веде в одному напрямку”, – повідомив молдовський депутат.

На запитання, чи знає він, де зараз перебуває сам Чаус, голова слідчої комісії відповів: “Ні, це знають наші українські колеги.Ну, пишуть, що його тримають на якійсь військовій базі. Найнезрозуміліше, що після викрадення він з’явився лише один раз. Ми бачили ці фотографії”, – нагадав Нестасе.

“Ми говорили з дружиною Чауса. Ми запросили її на комісію, і вона підтвердила, що це він. І фотографії відповідають дійсності та зроблені після його викрадення. І що буде далі, під яким “соусом” Чауса представлять суспільству – це буде цікаво. Пройшов вже місяць і два дні. І якось довго його утримують там, де він знаходиться. Думаю, є люди, які причетні до цього, але вони не знають, як бути далі з екссуддею. Напевно, щось там не зростається”, – уточнив депутат.

На запитання, чи були в цій історії ознаки змови між Санду і Зеленським, Настасе зазначив: “Ми не можемо вийти з якимись обвинувальними висновками, доки не буде проведено всебічне розслідування. І будемо базуватися строго на фактах. Чи були в цьому замішані якісь державні діячі наші або українські, ми не знаємо. Сьогодні ми отримали лише офіційну відповідь з президентури, що під час зустрічі президента Маї Санду з Володимиром Зеленським розмови щодо Чауса не було. Сьогодні нам доводиться працювати в секретному режимі, оскільки вважаємо, що це була атака на безпеку Республіки Молдова. Це не просто викрали якогось громадянина, і вже на наступний день його знайшли. Тут мова йде про викрадачів з іншої держави. Тут все дуже серйозно”, – резюмує Василь Нестасе.

Читай у Google News!