Екс-працівників EuRoPol Gaz затримано за газові угоди з рф

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Агентство внутрішньої безпеки затримало трьох колишніх працівників компанії EuRoPol Gaz, які 2010 року належали до керівництва компанії – Міхала Ш., Здзіслава Й. та Мірослава Д. Їм винесуть звинувачення у заподіянні компанії матеріальних збитків великого розміру через перевищення повноважень або невиконання зобов’язань, повідомляє polskieradio.pl.

Провадження стосується обставин укладення некорисної ​​для Польщі міжурядової угоди та суперечить законодавству Європейського Союзу про постачання російського газу до Польщі.

Як повідомив речник прокуратури міста Лудзь Кшиштоф Буковєцький, йдеться про ряд рішень, прийнятих між січнем та листопадом 2010 року, некорисних для компанії EuRoPol Gaz, наслідком яких були збитки на загальну суму понад 848 мільйонів злотих [197 мільйонів євро]. Затриманим загрожує до 10 років позбавлення волі.

Раніше звинувачення вже отримала екс-міністр економіки Ґражина Г., яка в урядовій документації підтвердила неправду про нібито позитивну оцінку ряду державних установ, у тому числі МЗС, стосовно некорисних ​​для Польщі змін до угоди з росією про трансфер газу.

Прокурор встановив, що Міхал Ш. та Мірослав Д. довели до підписання в Москві 27 січня 2010 року угоди між компаніями EuRoPol Gaz, Gazprom Export та PGNiG S.A., в якій були вкрай несприятливі для Польщі положення. Зокрема, польська сторона зобов’язалася не підтримувати позову проти компанії Gazprom Export до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Промисловій палаті рф в Москві з вимогою оплати за послугу транспортування газу територією Польщі 2007 року.

На думку слідчих, у результаті так укладеної угоди прийнято вкрай несприятливі для польської компанії рішення.

Краєва прокуратура нагадує, що компанія EuRoPol Gaz є власником польської частини транзитного газопроводу Ямал-Європа. Її створено з метою надання послуги транспортування природного газу через Польщу. До її складу входять представники Польщі та росії, причому польська та російська сторони мають по 48 відсотків акцій, а ще 4 відсотки акцій належать компанії Gas Trading S.A.

Читай у Google News!