Чорновол: Нова влада завершує створення ефективного репресивного апарату

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Нова влада завершує створення ефективного репресивного апарату. Приймається законодавство про чітку підпорядкованість одному політичному центру всієї каральної системи (слідство, прокуратура, суди) без натяку на незалежність. Звісно, така система не має жодного стосунку до правосуддя та справедливості. Якщо називати все своїми іменами, у нас створюється просто КАТІВНЯ. Чи не просто? Бо головним катом буде… Портнов. Про це свідчать, зокрема, призначення в керівництво ГПУ генерального прокурора Віталія Рябошапки та його першого заступника Віталія Каська, близьких до Портнова, пише екснардеп Тетяна Чорновол.

Розкажу про них. Особливий наголос зроблю на Віталія Каська, який мені більш відомий. Хоча, ці двоє майже «однояйцеві близнюки» – давні друзі і колеги. У них навіть було одне на двох прізвисько після Майдану: «патлаті туристи». Саме прізвисько народилося, бо вони вдвох на відповідних державних посадах (один в ГПУ, інший в Мінюсті) займалися так званим «поверненням активів Януковича, виведених за кордон». Так званим, бо не повернули ні копійки, зате не «вилазили» з відряджень в Європу за державний кошт: семінари, конференції, зустрічі, фуршети, готелі, ресторани. Коротко кажучи, суцільні розваги для «патлатих туристів».

Можливо, я б і не звернула увагу на цю бездіяльність, і нічого б про них не знала, якби Рябошапка і Касько не почали раптом блокувати на різних рівнях мою законодавчу ініціативу, яка полягала в спецконфіскації 1,5 млрд. доларів активів Януковича. Воюючи за цю конфіскацію, я дізналася, що це хлопчики Портнова.  А тепер пропоную читачам витяги моїх багатолітніх розслідувань проти Каська. Чому Каська? Бо я більше зосередилася на ньому – саме він «грав основну скрипку». Чому багатолітніх? Бо за конфіскацію мільярдів Януковича в бюджет мені з ними довелося боротися три роки.

Накопала я проти ворога доказів злочинної діяльності на багато кримінальних справ (про хід деяких з них можна почитати у Вікіпедії Каська, поки він її ще не «вилизав»). Зупинюся на кількох епізодах: його зв’язку з Портновим, його роботі в інтересах Курченка і держави-агресора та на його незаконному збагаченні. На брехні та лицемірстві не акцентуватиму, хоча цього в його образі найбільше. Зосереджусь більше на фактах з документами.

Отже, почну з історії незаконного збагачення.

Як Касько отримав від Пшонки елітну квартиру

Для початку, нагадаю: Пшонка – це одіозний генпрокурор часів Віктора Януковича, який разом зі своїм сином – Артемом Пшонкою – перетворили Генпрокуратуру в інструмент репресій і збору хабарів для сина Януковича. Так от, в 2010 році Касько – молодий, неодружений, бездітний, нікому не відомий за резонансними справами прокурор – отримав від ГПУ Пшонки квартиру в центі Києва загальною площею… 155 кв. метрів.  Ось один з документів.

Обіцяла не писати про брехливу вдачу Каська, але не можу стриматися. Зверніть увагу в документі на той момент, що Віталік (щоб легалізувати отримання такого великого метражу) надав інформацію, що його сім’я  складається з 4 осіб:  мама, сестра і дідусь. Це було б дуже мило, якби не було брехнею. В офіційних деклараціях всіх наступних років він жодного разу не вказував, що проживає разом з мамочкою та дідусем.

Також в цьому документі був ще один обман – з 155 кв.м загальної площі  виявилося лише 83 м.кв. житлової, а все тому, що більше фейкових членів сім’ї у Каська не знайшлося. Зауважу також, що у кожного з перерахованих членів сім’ї Каська (мама, сестра, дідусь) в 2010 році вже були власні приватизовані квартири. Не було у них потреби жити з Віталіком. Але це ще не все. Особливий цинізм Каська з отриманням «на шару» елітної квартири від ГПУ полягав в тому, що це вже була друга квартира, отримана ним від Генпрокуратури.

Згадана вище мама Каська (погодьтесь, їх не може бути дві) в 2010 році  вже проживала у Києві у оформленій на неї квартирі, яка в 2002 році була отримана її сином Віталієм Каськом, як …службова від Генпрокуратури.

Тобто, для Каська ГПУ було генпідрядником, що забезпечував його все новими службовими квартирами, які він успішно приватизовував і роздавав родичам. Також зауважу, що під час роботи Каська в ГПУ у нього ще з’явився будинок біля Межигір’я Януковича в селі Нові Петрівці, згідно … договору про дарування. (Всі документи про це є. Дивіться на моєму блозі трьохрічної давнини).

Касько привласнив державні квартири, але це НАШ корупціонер, йому можна – Чорновол

А тепер напишу чим прокурор Касько, що працював в Міжнародному відділі прокуратури, «заслужив» на службову квартиру від Пшонки. Коротко історія була така: у Пшонки для Каська її випросив Портнов.

 Портнов і Касько – нерозлучні

Справа в тому, що Касько був влаштований Портновим в Генпрокуратуру ще при Тимошенко. Проте, для початку згадаю ще більш давні часи: покажу документ, який демонструє, де Касько і Портнов познайомилися.

Це документ з бази отримання офіційних доходів ДПА за 2005 рік. З нього видно, що Андрій Портнов отримував офіційні доходи від фірми “Пукшин та Партнери”.

А тепер дивіться, що каже  інтернет: в цей же час там працював і Віталій Касько.

А ще інтернет каже, що в цей же час там працював Андрій Богдан – фактично наш нинішній віце-президент. В  2005 він був керуючим партнером «Пукшин і партнери». Каська до «Пукшин і партнерів» привів саме Андрій Богдан – вони з Каськом вчилися разом. Саме там вони зійшлися з Портновим, і з тих пір – нерозлучна єдина команда. Всі старі «друзі» (і навіть Пукшин!) зараз працюють в команді Зеленського (спитайте інтернет – він вам підтвердить). А Богдан, нагадаю, навіть був помічником народного депутата Портнова. І не сумнівайтесь, що всі вони до сих пір «близнюки». (Було б навіть чесніше, якби Касько, отримуючи службову квартиру від ГПУ, їх вказав членами родини, а не дідуся з сестричкою).

Солдати Сім’ї

Як в часи Тимошенко, так і в часи режиму Януковича, в міжнародний відділ Каська прилаштовував Андрій Портнов у власних інтересах. Яких? Про це можна прочитати на моєму блозі:

Темники Портнова

І, увага! Той же Портнов влаштував Каська на посаду в Генпрокуратурі і після Майдану. Як це йому вдалося?

Справа в тому, що дуже вдало для Андрія Портнова Генпрокуратуру після Майдану очолив представник «Свободи» Ігор Махніцький, бо у Львівській облраді у фракції «Свобода» працював депутатом батько вірного «портновця» – нардепа Володимира Пилипенка.  Через Пилипенків, Портнов отримав свого заступника генпрокурора, що курував міжнародний блок. Таким чином, в ГПУ знову з’явився… Віталій Касько. Легка рука Портнова!

Проте, яка це була втрата для України! Бо Касько став тим заступником генерального, який курував  повернення активів «колишніх». А позаяк Касько був людиною Портнова, не дивно, що в цьому питанні у нас стався повний провал. Касько не повернув ні копійки, розвалив всі справи за кордоном.  І, увага, хоча він курував «повернення» активів три роки при трьох генпрокурорах – Махніцькому, Яремі, Щокіну – не показував результатів, але до нього ніколи не було претензій громадськості. Бо Касько вдало піарився на фейках «справа діамантових прокурорів», був телегенічним і «відкритим», вдало брехав і перекладав  вину за власну бездіяльності на генеральних прокурорів, з якими публічно воював, і за це був улюбленцем публіки, захищеним від звільнення. Він був такий розпіарений, що реальний компромат, підкріплений фактами, проти нього не розходився.

Солдати Саші Януковича та Роснєфті

А такого компромату проти нього завжди був «віз і маленький возик». Зокрема, не помічати «скелети в його шафі» можна було лише при повному небажанні їх бачити. Особливо явно у шафі Каська маячив скелет Курченка. Проте, і тут не обійшлося без Портнова.

Нагадаю, що Андрія Портнова в часи Януковича недарма називали «юристом режиму». Він не лише розробляв сценарії узурпації влади, а також очолював юридичну легалізацію доходів Сім’ї – зокрема, супроводження схеми младоолігарха Курченка.

Заради цього він влаштував Каська в 2013 році працювати у фірму «Арцінгер», що супроводжувала схеми Курченка.

Доказ цього я здобула досить легко.  Взяла я в базі ДФС інформацію про податкові зобов’язання “Арцінгера” за 2013 рік. Це, зокрема, дає можливість подивитися, хто був офіційним клієнтом юридичної фірми в 2013 році.

Далі я відсортувала дані по найбільшій сумі та побачила в п’ятірці найбільших клієнтів “Арцінгера”  – ТОВ “Укренергоринок” (погугліть або подивіться єдиний реєстр судових рішень і побачите, що це була головна контора, на рахунки якої з усіх корупційних схем Курченка (Януковича) йшли кошти.

Отже, коли юридична фірма Арцінгер мала головним клієнтом Курченка, партнером цієї фірми був Касько.

Але Касько захищав інтереси клієнта Курченка не лише в часи Януковича, працюючи в Арцінгері, а й після Майдану на своїй роботі в Генпрокуратурі.

Доказ цьому – протокол допиту дрезденського слідства, який я розмістила в свій час на сайті Цензор, в якому йшлося про те, що схеми відмивання коштів Курченком в Австрії супроводжував український «Арцінгер» в 2013 році.

Даний протокол допиту прийшов  в міжнародний відділ ГПУ від німецької прокуратури і там «загубився».  Нагадаю, міжнародний відділ був підпорядкований Каську, і в повноваженнях Каська було передати даний протокол слідству в справі Курченка. Проте,  Касько цього не зробив. Він йому просто не дав рух. Про дану важливу інформацію стало відомо слідству тільки після звільнення Каська.

Німці розслідували, які юристи супроводжували схеми Курченка

В той час, коли колишній «арцінгеровець», заступник генпрокурора Касько в 2015 році ховає матеріали німецького слідства, які вказують на роль «Арцінгера» в схемах Курченка від українського слідства, сам Арцінгер продовжує обслуговувати інтереси Курченка, який перераховується в росії та тісно співпрацює з ФСБ.

Наприклад, 19 червня 2015 року «Арцінгер» подає скаргу в Печерський суд  та знімає арешт з “нафтопродуктів Курченка”, які той завозив без розмитнення для «Роснєфті» і які були арештовані МВС на Васильківській нафтобазі.(Не зважаючи на це рішення, ці нафтопродукти Курченку /Роснефті не віддали – встигли поставити їх в армію).

Підтвердження того, що арешт з палива Курченка/Роснефти знімали юристи Арцінгера, я знайшла на сайті «Роснефті».

«Роснефть» – державна російська кампанія, тому не дивно, що результати тендерів щодо захисту інтересів в Україні були опубліковані на сайті. Таким чином я дізналася, що “Арцінгер”  поїхав в Москву подаватися на тендер в час Іловайської трагедії. І юристам з фірми Каська було байдуже, що предмет договору різко суперечив державним інтересам України: приватна фірма зобов’язалася зняти арешт з «палива Курченка», а також скасувати вимоги податкової до дочки «Роснафти»: заплатити 40 млн. грн. несплачених податків в бюджет України.

Солдати ”РОСНЄФТІ”

Так само і Касько, не зважаючи на те, що вже не працював в Арцінгері, а був заступником генпрокурора, продовжував працювати в інтересах Арцінгера та обслуговувати клієнтів цієї юридичної фірми, плюючи на інтереси держави України.

Зокрема, це він блокував обмін з латвійським слідством інформацією стосовно слідства в справі Курченка, і наслідком цього стало те, що 80 млн доларів арештованих українських коштів, що відмивалися в Ризі, були конфісковані в бюджет Латвії, а не повернуті в Україну.

Але це все квіточки порівняно з тим злом, яке завдав Касько Україні, коли на замовлення Портнова блокував конфіскацію 1.5 млрд. доларів Януковича в державний бюджет.  І хоча в 2017 році нам таки вдалося конфіскувати ці гроші, роль Каська з Портновим була трагічна для України:  перший крок першочергових заходів протидії  реваншу, який полягав в тому, щоб забрати у сил реваншу незаконні доходи, був зроблений  запізно.

Блокування повернення активів Януковича

І, нарешті, перейду до того, як ювелірно Портнов (через того самого Каська та інших близьких до себе юристів) підняв в Україні хвилю протидії конфіскації активів Януковича.

Це виявилося простіше простого, бо після Майдану один з головних «арцінгерців» Тімур Бондарєв став членом правління Трансперенсі інтернешнл Україна. Це дуже важлива структура в Україні для отримувачів грантівського фінансування. Без «зеленого світла» від цієї структури антикорупційні громадські організації і журналісти грантівських антикорупційних програм розслідувань в Україні не могли отримати допомогу ні від фонду «Відродження», ні від західних посольств. Тому, дуже розумно було взяти під контроль українську трансперенсі інтернешнл.

Отож, події розвивалися так. Як тільки я ініціювала законопроект з конфіскації активів Януковича, а янучари вповноважили Портнова на здибанці в Москві забезпечити захист, кадри Портнова в Україні – арцінгерці Касько і Бондарєв отримали вказівку блокувати.

Все, що відбувалося далі, було лише справою техніки. Касько і Бондарєв через Трансперенсі інтернешл послали сигнал всім отримувачам грантів «топити» конфіскацію. І поїхало… Різні громадські активісти шабуніни і депутати «євро оптимісти» лєщенки, десятки організацій і журналістів підняли шалену хвилю дискредитації святої справи. Ними всіма лагідно заправляв Портнов.

Зауважу, далеко не всі громадські активісти, журналісти, молоді політики блокуючи спец конфіскацію, усвідомлювали, що вони танцюють під дудку Портнова – їх використовували, як корисних ідіотів.

Але всі ті, хто «плясали не включивши мозгі», призвели до того, що тепер  під цю саму дудку наївно танцює все українське суспільство.

І якщо воно не схаменеться і буде ігнорувати створення карального інструменту для Портнова, часи режиму Януковича нам скоро будуть здаватися дуже демократичними, а репресії часів  Майдану – лагідними.

Читай у Google News!