Бюджет може втратити до 10 млрд грн від заборони вільно продавати газ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
бюджет

Ініціатива щодо обмеження прав незалежних газовидобувників вільно продавати газ призведе до втрат державного бюджету в розмірі 10 млрд грн, заявили в Асоціації газодобувних компаній України (АГКУ).

“Через запровадження механізму регулювання ціни приватні газовидобувні компанії будуть змушені зупинити інвестиції у геологорозвідувальні роботи, розробку родовищ та буріння нових свердловин. Це своєю чергою призведе до скорочення робочих місць в секторі і суміжних галузях, а також до зменшення надходжень до державного й місцевого бюджетів. За попередніми підрахунками, втрати можуть скласти до 10 млрд грн”, – йдеться в повідомленні асоціації.

Окрім того, пропозиції щодо штучного регулювання ціни завдадуть удару по інвестиційному іміджу України, переконані в асоціації.

Так, залучення мільярдних інвестицій у нафтогазові проєкти, які, зокрема, передбачені підписаними угодами про розподіл продукції, будуть неможливі. Це означає втрату понад 12 млрд грн у найближчі п’ять років, додали в асоціації.

“Зупинка інвестиційної діяльності призведе до щорічного падіння газовидобутку приватними газовидобувниками на 10%, що своєю чергою потребуватиме збільшення поставок в Україну імпортного газу. Це послабить енергетичну безпеку України, особливо, враховуючи, запуск Північного потоку-2 та ризик скорочення або й повного припинення транзиту російського газу через нашу країну”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, раніше лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія озвучив ідею влади заборонити приватному бізнесу вільно продавати свій газ.

Читай у Google News!