Більшість членів ВРП готові достроково скласти повноваження через дії Етичної ради

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ВРП

Члени Вищої ради правосуддя вважають неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою через порушення принципу інституційної безперервності Вищої ради правосуддя.

Зазначається, що 9 лютого 2022 року Етична рада ініціювала оцінювання одночасно 14 чинних членів Вищої ради правосуддя. У ВРП вказують, що такі дії Етичної ради суперечать імперативним вимогам чинного законодавства.

«У той же час оцінювання кандидатів на вакантні посади Етичною радою не розпочато, раніше призначені дати співбесід з кандидатами Етична рада змінила, визначивши новий графік таким чином, щоб спочатку оцінити діючих членів ВРП. Такий підхід не відповідає вимогам Закону України від 14 липня 2021 року № 1635-IX, пунктом 4 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” якого передбачено, що порядок та черговість оцінювання відповідності діючих членів та кандидатів у члени Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності визначаються Етичною радою з урахуванням можливості здійснення повноважень Вищою радою правосуддя відповідно до Конституції України», – ідеться у повідомленні.

Також у ВРП зауважують, що можливість здійснення повноважень Радою відповідно до Конституції України зумовлена наявністю у її складі щонайменше п’ятнадцяти обраних (призначених) членів ВРП, серед яких більшість становлять судді.

«На сьогодні правомочність ВРП на межі. У її складі працюють 15 членів Ради, тоді як 6 вакантних посад не заповнені», – інформують у ВРП.

Також наголошується, що ВРП «публічно та послідовно дотримувалась позиції про те, що окремі зміни, які запроваджені законом № 1635-IX, здійснено у спосіб, який не може вважатися прийнятним насамперед через його невідповідність Основному закону та усталеним міжнародним стандартам у сфері правосуддя, зокрема у питаннях формування Етичної ради, її повноважень та визначення порядку ухвалення рішень».

«За таких обставин члени Вищої ради правосуддя, які ухвалювали вищезгадані акти, вважають для себе неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою. Враховуючи, що Етичною радою такі процедури, попри критичну межу повноважності ВРП та всупереч імперативним вимогам закону, розпочато першочергово з усіх діючих членів ВРП одночасно, це спонукає достроково скласти повноваження більшістю членів ВРП. Вважаємо, що такий підхід з боку Етичної ради не має легітимної мети, позаяк має наслідком порушення принципу інституційної безперервності Вищої ради правосуддя», – ідеться повідомленні.

Читай у Google News!