Перевалка вантажів в морських портах України виросла на 12,5%

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Перевалка вантажів в морських портах України виросла на 12,5%

За підсумками двох місяців 2019 року українські порти обробили понад 23 млн т вантажів, що на 2,5 млн т (або на 12,5%) перевищує показники за аналогічного періоду минулого року, повідомляє ЦТС з посиланням на дані ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ).

Найбільше на позитивну динаміку збільшення перевалки впливають продукція АПК, металургійної промисловості, контейнерні вантажі, а також добрива. Так, протягом січня-лютого обсяг перевалки хлібних вантажів склав майже 8,5 млн т, що на 35,5% більше, чим у 2018 році. Більш, ніж на чверть (+ 25,8%) зросла перевалка руди (4,6 млн т проти 3,7 млн ​​т за перші два місяці минулого року). Майже 16-відсоткове зростання продемонструвала олія – вже перевалено понад 1 млн т. Зберігається тенденція зростання обробки контейнерних вантажів: +20,5 тис. TEU порівняно з січнем-лютим 2018 року.

Перед початком посівної кампанії спостерігалося збільшення імпорту хімічних і мінеральних добрив, як фасованих, так і сипучих. Сукупний обсяг їх перевалки за перші два місяці року склав понад 350 тис. т, що більш ніж удвічі перевищує аналогічний показник минулого року.

Як і в січні, зростання перевалки відбувся в першу чергу за рахунок експорту, обсяг якого збільшився в порівнянні з торішнім більш ніж на 3,2 млн т (+ 21,5%), тоді як імпорт і транзит скоротилися на 5% і 24% відповідно.

“Серед портів за підсумками двох місяців абсолютним лідером за обсягом перевалки вантажів став порт Південний – 7,36 млн т, що майже на чверть (+ 24,9%) більше, ніж в січні-лютому 2018 року. Зовсім трохи не ” отягнув” до позначки в 5 млн т Миколаївський порт – 4,98 млн т. Майже по 4 млн т вантажів обробили за два місяці порти Чорноморська та Одеси: 3,99 млн т і 3,97 млн ​​т відповідно”, – повідомили в АМПУ.

Протягом січня-лютого морські порти України обробили +1726 суден, що на 6,7% або 124 одиниці менше, ніж в минулому році. Лідери із зростання кількості суден такі ж як і в січні – Чорноморськ, Ольвія і Херсон.

Раніше стало відомо, що перевалка вантажів в морських портах України в січні виросла на 3,4%. Зростання забезпечили традиційні вантажі – зерно, руда та контейнери.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket